Skip to main content

УВАГА!  ІСНУЄ РИЗИК ПІДВИЩЕННЯ ЗАХВОРЮВАННОСТІ НА ДИФТЕРІЮ.

ЩЕПЛЕННЯ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ. ВСІ ДОРОСЛІ МАЮТЬ РЕВАКЦИНУВАТИСЯ КОЖНІ 10 РОКІВ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ.

За даними Міністерства охорони здоров’я України у жовтні поточного року в Ужгороді виник спалах дифтерії — захворіли 15 студентів Ужгородського національного університету, які приїхали на навчання з Індії.

Крім того, випадки дифтерії зафіксували у Києві — захворів один з учнів ліцею №303, який не мав щеплення через відмову батьків. Також одна пацієнтка – жінка 1986 року народження.

У Харківській області випадки дифтерії не реєструвались протягом останніх 7-ми років.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Активізація епідемічного процесу дифтерійної інфекції в Україні, довготривала відсутність реєстрації випадків дифтерії на території області на фоні незадовільного стану імунізації як дитячого, так і дорослого населення, активні міграційні процеси є надзвичайними факторами ризику заносу та розповсюдження дифтерійної інфекції в регіоні.

З метою недопущення епідускладнень з дифтерії в області вважаємо за необхідне:

  1. У разі відсутності щепленості проти дифтерії терміново звернутись до Вашого лікаря за направленням на щеплення, яке проводиться в нашому закладі безкоштовно.
  2. При виявлені перших симптомів захворювання, негайно, звернутись до лікаря за медичною допомогою.