Skip to main content

Нові методики

Нові методики, впроваджені в роботу комунального некомерційного підприємства “Міська клінічна лікарня № 13” Харківської міської ради в 2015 – 2016 р.р.

  1. Впроваджені методики надання невідкладної допомоги при важкому загостренні ХОЗЛ і бронхіальної астми із застосуванням небулізованих препаратів: глюкокортикоїдів, бронхолитиков, антисептиків.
  2. Для оцінки ефективності протизапальної терапії у хворих із загостренням ХОЗЛ і бронхіальної астми розпочато вивчення концентрації оксиду азоту в повітрі, що видихається, як предиктор активного запалення при цих станах.
  3. Розпочато визначення концентрації прокальцитоніну, як критерію активного запалення при пневмонії та ефективності проведеної антибактеріальної терапії.
  4. Впроваджується в роботу трансторакальна біопсія периферичних новоутворень легень.
  5. У торакально-хірургічному відділенні впроваджуються в практику бронхопластичні операції.
  6. При торакальних операціях застосовується захист операційного поля нашкірної антибактеріальної плівкою, що скорочує час операції і знижує ризик інфекційних ускладнень з боку операційної рани.
  7. Для захисту кукси бронха і лінії механічного шва розпочато застосування абсорбційного гемостатичного матеріалу з антимікробними властивостями «Surgicel».