• Головна
 • Консультативний пульмонологічний кабінет поліклініки

Консультативний пульмонологічний кабінет поліклініки

Пульмонологічний кабінет є структурним підрозділом КНП «МКЛ №13»ХМР І забезпечує спеціалізовану лікувально-діагностичну допомогу населенню міста при неспецифічних захворюваннях легень.

Кожен третій пацієнт, який звертається за амбулаторною допомогою, це пацієнт зі скаргами на кашель. Але, закладені в кашлі діагностичні цінності, нерідко недооцінюються, т.к. кашель має більш 50 причин.

Лікарі пуль монологічного кабінету «лікують не кашель», а причини, які його викликають.

Друга проблема, яка найчастіше приводить пацієнтів до пуль монологічного кабінету, це тягар при диханні, т.е. задишка, яка являється проявом обструктивних захворювань легень.

Легені … Ми пов′язуємо їх зі словом «легко», «легкість». Але як бути, якщо повітря лягає на груди важким тягарем, а кожен повноцінний вдих стає розкішшю?

Кабінет оснащений сучасним спірографом, який не має аналогів в місті, це «золотий стандарт» у діагностиці бронхообструктивного синдрому і обструктивних захворювань бронхолегеневої системи.

Персонал кабінету з 1988 року має досвід роботи з техніки проведення та інтерпретації спірографічного обстеження.

Лікарі кабінету проводять амбулаторний прийом пацієнтів з наступних патологій:

 • Бронхіальна астма
 • Хронічне обструктивне захворювання легень
 • Емфізема легень
 • Інтерстіціальні захворювання легень
 • Гранулематозні захворювання легень
 • Бронхоєктатична хвороба
 •  Пневмонії
 • Гострі та хронічні бронхіти з бронхообструктивним синдромом
 • Ураження легень при системних захворюваннях
 • Спадкові захворювання  та аномалії розвитку легень
 • Захворювання плеври

Науменко Ольга Олександрівна – лікар пульмонолог

Закінчила Харківський медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа», стаж роботи 26 років, вища кваліфікаційна категорія з пульмонології. Має сертифікат лікаря-спеціаліста: з пульмонології, сімейної медицини, фтизіатрії та посвідчення про підвищення кваліфікації «Актуальні питання організації медико-соціальної експертизи, реабілітації хворих і інвалідів при терапевтичних/пуль монологічних/захворюваннях».

Постійно підвищує свій професійний рівень, приймає участь в лекціях, семінарах, конференціях та конгресах Міського, Всеукраїнського,  та Європейського рівня (ERS 2017,2018,2019).

Веде прийом пацієнтів  кабінеті № 99 (4 поверх)

 

Сергієнко Наталія Леонідівна – лікар пульмонолог

Закінчила Харківський державний медичний інститут за фахом «лікувальна справа» у 2007 році, загальний стаж роботи 12 років, друга кваліфікаційна категорія з пульмонології.

Має сертифікат лікаря-спеціаліста: з терапії та пульмонології.  Пройшла атестацію по «Сучасним аспектам діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень у світлі нових міжнародних рекомендацій (GOLD 2011).

Постійно бере участь в семінарах, лекціях та конференціях. Нещодавно приймала участь в: Симпозіумі «Макроліди в лікуванні інфекцій дихальних шляхів», науково-практичній конференції «Сучасні досягнення в пульмонології» м. Харків, конференції «Раціональна антибіотикотерапія інфекцій дихальних шляхів».

Веде прийом пацієнтів  кабінеті № 100 (4 поверх)

 

На прийом мати рентген-дослідження органів грудної клітки!!!

Тел.запису: +38 (057) 725-07-22; 097-075-97-98; 093-092-08-88